Co dělat, když je vaším snem mít sušičku, ale nemáte dostatek místa? Taková situace nastává nejčastěji v malých bytech nebo na ubytovnách. Ale můžete se spolehnout na trh, protože ten umí vyřešit všechny problémy. Existuje totiž spotřebič, který se jmenuje pračka se sušičkou. Kombinovaná pračka se sušičkou má mnoho výhod, ale také i pár nevýhod. Jaké to jsou? Seznámíme vás s výhodami i nevýhodami a s tím, jak vybrat pračku se sušičkou.

Pračka se sušičkou: Proč si ji zakoupit?

Pro koupi pračky se sušičkou je několik silných argumentů. Které to jsou? Hlavním argumentem je již zmíněná úspora místa. Dále je pak i značná finanční úspora při pořízení, protože si koupíte jen jeden spotřebič. Dalším argumentem je i úspora času. Jednoduše a rychle usušíte vaše prádlo. Sušení v sušičce vás také ušetří nutnosti žehlení. Většinu oblečení není nutné žehlit po vyprání a usušení v pračce se sušičkou.

Na co myslet před koupí pračky se sušičkou

Výběr pračky se sušičkou nemusí být úplně jednoduchým úkolem. Na trhu je spousta různých modelů, které mají mnoho odlišných parametrů a výběr se tak pro vás komplikuje. Ulehčit si to můžete například v této recenzi praček se sušičkou, kde si vyberete ten nejlepší model pračky se sušičkou. Dále se také můžete podívat na slovenské srovnání práček so sušičkou.

Při výběru pračky se sušičkou je dobré se zaměřit na několik důležitých parametrů. Je dobré se zaměřit na spotřebu, a to u praní i sušení. Dále je pak dobré se podívat na kapacitu sušení a praní. V neposlední řadě by vás měla zajímat i pořizovací cena a náklady na provoz tohoto spotřebiče.

Výhody pračky se sušičkou

Jaké jsou hlavní výhody praček se sušičkou?

  • Uspoření místa ve vašem obydlí
  • Máte jen jeden spotřebič
  • Úspora času

Uspoření místa – Toto je již zmiňovaná hlavní výhoda. Pokud nemáte dostatek místa ve vlastní koupelně, je kombinovaný spotřebič pro vás jedinou volbou. Pračku se sušičkou si nejčastěji vyberete, pokud bydlíte v garsonce.

Pořizovací cena – Pořizovací cena je také dobrou výhodou. Je to mnohem levnější než koupě každého spotřebiče zvlášť. Cena je pro mnoho spotřebitelů velmi důležitým faktorem. Nejlevnější pračku se sušičkou si můžete zakoupit již pod 10 000 Kč. Což je velmi výhodná cena za spotřebič, který kombinuje dva spotřebiče v jednom.

Úspora času – Úspora času je skvělou výhodou u sušiček a tuto výhodu s sebou logicky přináší i tento kombinovaný spotřebič. Navíc nemusíte většinu oblečení žehlit po usušení v sušičce.

Nevýhody

A jaké jsou nevýhody pračky se sušičkou?

  • Spotřeba energií
  • Kapacita pro sušení

Spotřeba energií – Hlavní nevýhodou u pračky se sušičkou je vyšší spotřeba energií. Kombinovaná pračka díky sušení spotřebuje docela hodně energie a provoz je tudíž dražší než u samostatné sušičky.

Kapacita pro sušení – U většiny modelů praček se sušičkou je menší kapacita pro sušení. Musíte si tedy předem naplánovat kolik prádle chcete prát a pak sušit. Někdy tedy budete muset sušit nadvakrát, pokud budete mít plnou pračku.

Náš výběr
LG RC82EU2AV4W
LG RC82EU2AV4W
14 770 Kč